Çılbır 
Çılbır Nasıl yapılır

Çılbırı bilmeyen yoktur sanıyorum. Yine öğrenciler, bekarlar ve çalışan hanımlar için çok pratik bir tarif, ev hanımlarıda bugün ne yapsam dediğinizde.
Birisi bana bugün ne yapsak , akşama ne yesek dediğinde hep kahvaltı derdim. Çocukluğumda .:) Okul dönemleri sabah kahvaltılarında beraber olamdığımız için sanırım.Akşam yemeklerinde kahvaltıyı çok severim. Çılbırda kahvaltılı akşam yemeklerimizde mutlaka vardır. Çılbır için malzemeler
Kişi sayısına göre yumurta
arzunuza göre yumurtaları kapatacak kadar yoğurt
sarımsak, tuz, kırmızı biber, sıvı yağ 
Kaynar su
Çılbır yapılışı:
 Bir tencereye kaynamak üzere su doldurup ocağa alalım ve içersine tuz atalım. Kaynayan suya yıkadığımız yumurtaları direk kıralım. Hiç karıştırmadan az sonra delikli kepçe ile alalım.
Servis tabağına aldığımız yumurtaların üzerine sarımsaklı yoğurt hazırlayıp dökelim. ben fotoğrafda yumurtalar görülsün diye önce yoğurdu sonra yumurtaları üzerine servis yaptım. Kırmızı biberli yada biber salçalı sıvı yağı üzerine gezdirelim.Afiyet olsun


Çılbır Tarifi
                                                                Nursevince 

2 yorum:

  1. Ellerine sağlık.Gerçekten de hem pratik hem lezzetli bir öğün.Çok da iştah açıcı görünüyor :)

    YanıtlaSil
  2. Ellerine saglik,cok severim, yogurtluda baska olur tabiki :))

    YanıtlaSil

Nursevince Lezzetleri ziyaret ederek yorum bıraktığınız için teşekkür ederim, Her yorum benim için çok kıymetli.

Google plus hesabı bulunmayıp yorum yapmak isteyenler ANONİM seçeneğini kullanarak yorum bırakabilirler, bu şekilde yorum bırakanlar lütfen isim belirtsinler.
TEŞEKKÜRLER,